- Transparent nät så du ser innehållet
- Rymmer A5-papper och anteckningsblock
- Från franska Papier Tigre
En smidig necessär i luftigt nylonnät som gör det enkelt att hålla koll på vad du har med dig. Storleken 18 x 24 cm rymmer allt från anteckningsblock och pennor till smink, mobil och resedokument.
Genomtänkt design från Paris
Papier Tigre är ett franskt designmärke som kombinerar funktion med lekfulla färger. Det transparenta nätet gör att du snabbt hittar det du letar efter, och dragkedjan håller innehållet säkert på plats. Fodralet är lätt och tar minimal plats i väskan, samtidigt som det skyddar dina saker.
Mångsidig necessär för olika behov
Använd den som necessär för smink och hudvård, som förvaringsfodral för laddare och kablar, eller samla pennor och kontorsmaterial. Det luftiga materialet gör att fuktig smink eller en våt tandborste kan torka, vilket är praktiskt på resan.
Specifikationer
Mått: 18 x 24 cm
Material: Nylonnät
Stängning: Dragkedja
Design: Papier Tigre, Frankrike