- Tre flaskor med 100 ml vardera
- Godkänd storlek för handbagage
- En pump och två med doseringslock
Ett praktiskt resekit med tre tomma flaskor som du fyller med dina favoritprodukter. Med 100 ml ryms precis lagom mängd för resan, och storleken är godkänd för handbagage.
Smidigt resekit för alla vätskor
I settet ingår tre flaskor med olika lock för olika behov. En flaska har pump som passar perfekt för flytande tvål eller lotion. De andra två har doseringslock som man enkelt fäller upp, vilket fungerar bra för schampo, balsam eller hudkräm. De transparenta flaskorna gör det lätt att se hur mycket som finns kvar.
Packa smart i handbagaget
Med det här resekitet slipper du ta med stora förpackningar eller oroa dig för storleksbegränsningar på flyget. Fyll flaskorna med det du behöver och packa ner i necessären. Flaskorna är kompakta men rymmer tillräckligt för en veckas semester.
Specifikationer
Mått: Ø 4 x 13 cm
Volym: 100 ml per flaska
Material: PET, PP
Färg: Klar med vita lock
Antal: 3 flaskor