Klädöverdrag, Extra Långa, 2 st, BRABANTIA - XL - 60 x H 150 cm, Transparent / Svart

Skyddar kläder mot damm
Spara
Du måste vara inloggad för att kunna spara favoriter.
169 kr
 

Därför väljer kunderna SmartaSaker

    • 1-3 dagars leverans från vårt lager i Sverige
    • Alltid personlig och snabb service
    • Högt betyg hos Trustpilot
  • Produktinfo
  • Specifikationer
  • Om innovatören
  • Frågor och svar
    • Skyddar kläderna mot damm och smuts
    • Extra långa, 150 cm, för kappor och klänningar
    • Transparent så du ser vad som hänger där

    Ge dina finaste kläder det skydd de förtjänar. Dessa klädöverdrag från Brabantia är extra långa och rymmer allt från vinterkappor till långklänningar, och håller plaggen fräscha och dammfria mellan användningarna.

    Klädöverdrag för säsongsförvaring

    När kavajerna, kostymerna eller festklänningarna inte används dagligen är det smart att hänga undan dem skyddade. Med dessa klädöverdrag slipper du damm, smuts och missfärgningar på dina finare plagg. Den transparenta framsidan gör att du snabbt ser vad som hänger i garderoben utan att behöva öppna fodralet. Blixtlåset löper längs hela framsidan så det är enkelt att hänga in och ta ut kläderna.

    Praktiskt 2-pack

    Du får två klädöverdrag i förpackningen, vilket räcker för att skydda dina mest använda finkläder. Med 150 cm i längd passar de även längre plagg som kappor, rockar och maxiklänningar.

    Specifikationer

    Mått: 60 x 150 cm
    Antal: 2 st
    Material: Transparent med svarta detaljer
    Varumärke: Brabantia

  • Artnr: 41402
    Lagersaldo: 0

Vi letar hittar
och testar

Kundomdömen

Kundomdömen

Tack för din recension. Den kommer att visas snart.

Här kan du lämna ett omdöme! Betygsätt på en skala från 0-5 och skriv gärna en kommentar till det betyg du gett. Endast ditt namn kommer att visas som avsändare.


0 Kundomdömen

Andra köpte även

Du har nyligen tittat på

Logga in
Välj land