- Skyddar kläder mot damm och smuts
- Transparent för enkel översikt av innehållet
- Extra långa 150 cm för kostym och långa klänningar
Skydda dina finaste kläder enkelt
Klädöverdragen från Brabantia gör det enklare att förvara dina finaste plagg på ett säkert sätt. Med sina extra långa 150 centimeter passar de perfekt för kostym, långa klänningar och jackor som annars lätt samlar damm i garderoben. Det transparenta materialet låter dig snabbt se vilket plagg som hänger inuti utan att behöva öppna överdraget.
Praktisk design för vardagsbruk
Varje överdrag har en svart kant som ger en snygg finish samtidigt som det förstärker materialet där det slits mest. Den öppningsbara dragkedjan gör det lätt att hänga upp och ta fram kläder när du behöver dem. Storleken 60 x 150 cm passar de flesta vanliga galgar och ger gott om plats för även bredare plagg som kostymer och kappor.
Långvarig kvalitet från Brabantia
Materialet är tillverkat för att tåla daglig användning utan att gå sönder eller bli grumligt över tid. Det skyddar effektivt mot damm, ludd och andra partiklar som kan samlas i garderoben, vilket betyder att dina kläder håller sig fräscha längre mellan tvättarna. Två överdrag i paketet räcker för att organisera dina viktigaste plagg smart. Överdraget passar alla standardgalgar och kan användas både i garderob och på klädställning. Den rena designen passar in i alla hem och gör det enklare att hålla ordning på kläderna.
Mått: 60 x 150 cm
Material: Transparent plast med svarta kanter
Förpackning: 2 st överdrag
Skötsel: Torkas av med fuktig trasa vid behov