- Diskställ och balja i ett
- Pip för avrinning som kan stängas
- Kompakt design, 38 x 24 cm
Ett smart diskställ från japanska Yamazaki som fungerar både som disktork och diskbalja. Den kompakta storleken på 38 x 24 cm gör att det får plats även på mindre bänkytor, utan att tumma på funktionen.
Flexibel placering tack vare stängbar pip
Diskstället har en rörlig pip som leder överskottsvattnet direkt ner i diskhon. Men det smarta är att pipen kan stängas helt, vilket gör att du kan placera diskstället var som helst på bänken. Fyll på med vatten och använd det som diskbalja när du behöver blötlägga porslin eller skölja grönsaker.
Genomtänkt design för vardagens disk
Inuti finns ett avdelat fack för bestick och köksredskap så att allt står upprätt och torkar ordentligt. Tallrikar och skålar ställs enkelt på de räfflade spåren i botten. Handtagen på sidorna gör det lätt att flytta diskstället, oavsett om du behöver frigöra bänkyta eller tömma ut vatten.
Specifikationer
Mått: 38 x 24 x 13 cm
Material: ABS-plast
Färg: Vit
Tillverkare: Yamazaki, Japan