Cederträkulor, 15 st, BILLES EN CEDRE, Ø2 cm, Natur

Fräsch doft av cederträ
Spara
Du måste vara inloggad för att kunna spara favoriter.
59 kr
 

Därför väljer kunderna SmartaSaker

    • 1-3 dagars leverans från vårt lager i Sverige
    • Alltid personlig och snabb service
    • Högt betyg hos Trustpilot
  • Produktinfo
  • Specifikationer
  • Om innovatören
  • Frågor och svar
    • Naturligt skydd mot mal och insekter
    • Sprider en frisk cederträdoft
    • 15 kulor i varje förpackning

    Dessa små kulor i rött cederträ skyddar dina kläder och textilier på ett helt naturligt sätt. Lägg dem i lådor, på hyllor eller i garderoben för att hålla mal och andra insekter borta, samtidigt som de sprider en behaglig doft.

    Naturligt malskydd med cederträ

    Rött cederträ innehåller naturliga ämnen som mal, pälsängrar, silverfiskar och svartmyror flyr från. Det gör cederträkulorna till ett ekologiskt alternativ till kemiska malmedel. Du slipper starka dofter och konstiga ämnen bland dina fina kläder.

    Enkel att använda

    Sprid ut kulorna i byrålådor, förvaringslådor eller direkt i garderoben. De kompakta kulorna med en diameter på 2 cm tar minimal plats men gör stor nytta. Doften håller i sig länge, och när den börjar avta kan du slipa lätt på ytan för att fräscha upp den.

    Specifikationer

    Diameter: 2 cm
    Material: Rött cederträ
    Antal: 15 st
    Färg: Natur

  • Artnr: 40363
    Lagersaldo: 0
    Diameter: 2
    Material: Rött Cederträ
    Färg: Natur

Vi letar hittar
och testar

Kundomdömen

Kundomdömen

Tack för din recension. Den kommer att visas snart.

Här kan du lämna ett omdöme! Betygsätt på en skala från 0-5 och skriv gärna en kommentar till det betyg du gett. Endast ditt namn kommer att visas som avsändare.


0 Kundomdömen

Andra köpte även

Du har nyligen tittat på

Logga in
Välj land