- Fyra mikrofiberdukar i glada färger
- Rengör effektivt utan kemikalier
- Tvättas i maskin upp till 90°C
Med dessa städdukar i mikrofiber får du ett komplett set för hela hemmet. De fyra dukarna har olika färger så att du enkelt kan hålla isär vilken som används var, och den täta mikrofibern gör att du kan städa effektivt med bara vatten.
Premiumkvalitet från E-Cloth
Dukarna kommer från E-Cloth, ett märke som är känt för sina högkvalitativa mikrofiberprodukter. Hemligheten ligger i fibertätheten med över 480 000 fibrer per kvadratcentimeter. Det gör att dukarna fångar upp smuts och bakterier på ett sätt som vanliga trasor inte klarar av. Du behöver inte ens använda rengöringsmedel, vilket är både miljövänligt och snällt mot plånboken.
Praktiskt set för olika utrymmen
Med fyra olika färger kan du färgkoda din städning. Använd till exempel den gröna i köket, den blå i badrummet och de andra i övriga rum. På så sätt undviker du att sprida bakterier mellan olika ytor. Dukarna mäter 32 x 32 cm och fungerar lika bra för att torka av bänkar som för att putsa speglar eller dammsuga hyllor.
Specifikationer
Mått: 32 x 32 cm
Material: Mikrofiber (80% polyester, 20% polyamid)
Färger: Grön, gul, blå, rosa
Antal: 4 st
Tål maskintvätt: Upp till 90°C