- Japansk designhink som tål 150 kg
- Praktiskt lock som håller ordning
- Stapelbar för smart förvaring
Omnioutil är den japanska hinken som gör allt. Med sitt smarta lock och stilrena räfflade design fungerar den lika bra som förvaringslösning inne som praktisk hink ute på altanen.
En hink med lock för allt möjligt
Den här kompakta hinken på 4 liter är perfekt för småsaker som behöver ett hem. Leksaker, städprylar, trädgårdsredskap eller varför inte tvätt? Locket håller innehållet dolt och dammfritt, och hinken blir dessutom en sittplats som tål upp till 150 kg. Praktiskt när man behöver nå översta hyllan eller vill ha en extra pall till hands.
Stapelbar och snygg
Omnioutil-hinkarna går att stapla på varandra, vilket gör dem perfekta för den som vill ha ordning utan att det tar för mycket plats. Den räfflade ytan i grått med gult lock och handtag ger en lekfull touch som lyfter både förrådet och vardagsrummet. Finns i flera storlekar om du behöver mer kapacitet.
Specifikationer
Volym: 4 liter
Maxbelastning: 150 kg
Färg: Grå med gult lock
Design: Japan